Η ΕΡΤ σε ρυθμούς Μουντομπάσκετ από την ερχόμενη εβδομάδα. Αυτό είναι το πρόγραμμα των αγώνων

-

- Advertisment -.
- Advertisement -

Σε ρυθμούς Μουντομπάσκετ θα κινείται ολόκληρος ο πλανήτης από τις 31 Αυγούστου μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου. Τα τηλεοπτικά δικαιώματα έχει η ΕΡΤ στη διάθεσή της αλλά λόγω των αγώνων στις μεταδόσεις μπαίνουν ενεργά πέρα από την ΕΡΤ Sports που είναι και τα βασικό κανάλι, η ΕΡΤ2 (με δύο μεταδόσεις την ημέρα), και η ΕΡΤ3 (με μία) αλλά και το διαδίκτυο.

Συμπτωματικά και οι τρεις αγώνες της Εθνικής μας διεξάγονται 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου ενάντια στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Το εν λόγω… concept, ήτοι με μεταδόσεις σε τρία κανάλια αλλά και διαδικτυακά, θα διαρκέσει έως και τη λήξη της β’ φάσης των ομίλων.

Στο Mundobasket 2019 μετέχουν 32 ομάδες, χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων και προκρίνονται οι δύο πρώτες (σύνολο, 16) στη β’ φάση. Εκεί θα δημιουργηθούν τέσσερις όμιλοι των τεσσάρων (με δύο ομάδες από κάθε όμιλο της πρώτης, όπου… μεταφέρεται το μεταξύ τους αποτέλεσμα της πρώτης φάσης, όπως αναλύει ο Νίκος Μποζιονέλος στο dailymedia.gr δημοσιεύοντας και το πρόγραμμα των αγώνων. Φερ’ επείν, αν προκριθούν Ελλάδα και Βραζιλία, δεν θα αναμετρηθούν εκ νέου (και… πέφτουν με δύο ομάδες από τον 5ο όμιλο, που συνθέτουν ΗΠΑ, Τουρκία, Τσεχία και Ιαπωνία). Οι δύο πρώτες κάθε ομίλου της β’ φάσης, προκρίνονται στα προημιτελικά…

Σάββατο 31 Αυγούστου

10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2

11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr

11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr

14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3

15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2

15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2

15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2

11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr

14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3

15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2

15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3

15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2

15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2

11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2

15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3

15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11:00 Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

- Advertisement -
- Advertisement -

Τελευταία άρθρα

Η νέα συνεργασία της Nova σε Ελλάδα και Κύπρο

Η Nova, ο κορυφαίος πάροχος συνδυαστικών υπηρεσιών οικιακής ψυχαγωγίας και επικοινωνίας στην Ελλάδα, προχώρησε στην υπογραφή συμφωνίας με την...

Το μήνυμα του Νίκου Χατζηνικολάου για τον ΑΝΤ1

Με επίσημη ανακοίνωση του καναλιού ο Νίκος Χατζηνικολάου παραμένει στον ΑΝΤ1 για τα δύο επόμενα χρόνια  παρουσιάζοντας τόσο το...

Πρεμιέρα στο Drive in Γλυφάδας με Νατάσα Θεοδωρίδου

Το 1ο Drive in Φεστιβάλ είναι γεγονός και η αυλαία ανοίγει την Τρίτη 2 Ιουνίου, στις 9 το βράδυ, με μεγάλη...

Η Finos Films αποκαλύπτει την ηλικία της Ζωζώς Σαπουντζάκη ανήμερα των γενεθλίων της

Πολλά είναι αυτά που κατά καιρούς έχουν γραφτεί για την ηλικία της Ζωζώς Σαπουντζάκη. Η γνωστή ηθοποιός δεν έχει...
- Advertisement -
- Advertisement -

Μπορεί επίσης να σας αρέσειΣΧΕΤΙΚΑ
Συνιστάται σε εσάς